Wyślij zgłoszenie  Zmień realizatora Programu 

Program Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego (In Vitro) na lata 2013-2016 

Miło nam poinformować, że Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA przez kolejne dwa lata będą kontynuować realizację programu zdrowotnego „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego na lata 2013-2016″ w placówkach w Gdańsku, Warszawie i we Wrocławiu. Cieszymy się, że dzięki finansowaniu procedury przez Ministerstwo Zdrowia wielu naszych pacjentów zyska szansę na skuteczne leczenie i spełnienie swoich marzeń o rodzinie. Pacjenci w ramach Programu otrzymują bezpłatnie program zapłodnienia pozaustrojowego oraz refundowane leki do stymulacji (jeśli Pacjent spełnia warunki kwalifikacji). Dzięki temu, dzisiaj Pary, które dotychczas nie mogły sobie pozwolić na leczenie otrzymują finansową alternatywę w postaci Programu Rządowego.

Skuteczność

50% Pacjentek w Klinice INVICTA zachodzi w ciążę po 1 cyklu!

Dowiedz się więcej…

Kwalifikacje

Kobieta: < 40 lat, AMH: > 0,7
Partner: gęstość plemników <3 mln

Dowiedz się więcej…

Pytania

Najczęściej zadawane pytania przez Pacjentów – Program Rządowy In Vitro! 

Dowiedz się więcej…

Zmiana realizatora

Zmień realizatora Rządowego Programu In Vitro na Klinkę INVICTA!

Dowiedz się więcej…

Zwiększ swoje szanse na skuteczne leczenie!

53%

Skuteczność in vitro
w Programie Rządowym – ciąża kliniczna na cykl!

Ponad połowa Pacjentów w Klinice INVICTA kończy leczenie sukcesem!

Zwiększ swoje szanse nawet do 70% dzięki
PGS-NGS 360°™

Dowiedz się więcej…

 

Kwalifikacje Pacjentów do Programu Rządowego In Vitro

Od 1 lipca 2014 rozpoczęliśmy kwalifikacje Pacjentów do Programu. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w tym procesie serdecznie zapraszamy do kontaktu. 

Od czego zacząć?

 • Przeczytaj poniższe informacje oraz wypełnij ankietę
  – nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu 4 dni roboczych.
  Konsultant udzieli Ci niezbędnych informacji oraz doradzi w zakresie organizacji wizyty kwalifikacyjnej.
 • Zarejestruj wizytę kwalifikacyjną.

Wypełnij formularz, nasz konsultant skontaktuje się z tobą!

Wyślij zgłoszenie

In Vitro bez Ryzyka Genetycznego

PGS-NGS 360°™

Diagnostyka genetyczna zarodków

”Skuteczność programu in-vitro z zastosowaniem genetycznej diagnostyki zarodków PGS-NGS 360°™ może wynosić aż 70%!

Praktycznie każda para, w której partnerka jest w wieku powyżej 35 lat powinna rozważyć zastosowanie screeningu chromosomów PGS (Preimplantation Genetic Screening) za pomocą techniki NGS. Specjalnie dla pacjentów, INVICTA opracowała program PGS-NGS 360°™, w ramach którego podczas procedury in vitro realizuje kompleksowe badanie wszystkich 24 chromosomów. Skuteczność programów in vitro po wykonaniu diagnostyki PGS-NGS 360°™ wynosi średnio 70%. (źródło ART NEWSLETTER Special Edition – 06/2014).

Pacjenci w ramach programu rządowego in vitro mogą, za dodatkową opłatą, korzystać z diagnostyki preimplantacyjnej PGS-NGS.

PGS-NGS 360°™

Screening 24 chromosomów!

Koszt: 7.990 PLN

 In Vitro bez Ryzyka Genetycznego
Tylko w Klinice INVICTA!

Aneuploidie w komórce jajowej vs wiek kobiety

Program in vitro może zakończyć się niepowodzeniem w związku z nieprawidłową implantacją zarodka w macicy. Przyczyną takiej sytuacji może być występowanie aneuploidii chromosomalnych (mniejsza lub większa od prawidłowej liczba chromosomów). Implantacja zarodka z aneuploidiami może prowadzić do urodzenia chorego dziecka np. z zespołem Downa, Patau, Klinefeltera, Edwardsa, Turnera, lub poronienia. Ryzyko wystąpienia aneuploidii chromosomalnych zwiększa się wraz z wiekiem kobiety i jest niezależne od metody poczęcia. Uważa się że jest to jedna z najważniejszych przyczyn powodujących niepowodzenia w staraniach o potomstwo wśród kobiet w wieku powyżej 35 lat.

Diagnostyka preimplantacyjna
PGS-NGS 360°™ oznacza:

 • wyższy wskaźnik implantacji zarodków
 • niższe ryzyko poronień
 • wzrost liczby urodzeń
 • in vitro bez ryzyka genetycznego!

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztują leki do stymulacji hormonalnej w Programie In Vitro finansowanym przez Ministerstwo Zdrowia?
 • Pacjent uprawniony do refundacji leków: 500 – 800 zł / cykl
 • Pacjent nieuprawniony do refundacji leków: 3000 – 4500 zł / cykl
Mam 39 lat i 3 miesiące czy zakwalifikuję się do Programu?

Tak, wg zasad opisanych przez ministerstwo, do programu może się zakwalifikować pacjentka, która w momencie zgłoszenia się do niego (pierwsza wizyta u realizatora) nie ukończyła 40 lat. Ważne jest jednak spełnienie wszystkich pozostałych warunków kwalifikacji.

Chciałabym skorzystać z Programu korzystając nasienia dawcy?

Niestety Program nie przewiduje takiej możliwości. Mogą wziąć w nim udział pary, u których istnieje możliwość pobrania własnych gamet.

W przypadku mojego Partnera konieczna jest punkcja jądra, czy jest to procedura dodatkowo płatna w Programie?

Punkcja jądra znajduje się na liście finansowanych przez Rząd procedur.

Mam niskie AMH, czy mam możliwość zakwalifikowania się do Programu?

Podczas kwalifikacji brane będą pod uwagę wyniki:

 • badania AMH – poziom tego hormonu musi być wyższy niż  o,5 ng/mL  przy użyciu metody wcześniejszej i 0.7 ng/mL  – przy użyciu metody II generacji lub
 • FSH – którego poziom nie powinien przekroczyć 15mU/mL w 2-3 dniu cyklu.

Pacjentki, u których wynik będzie niezgodny z tym kryterium, ze względu na ryzyko braku prawidłowej odpowiedzi na stymulację jajeczkowania, nie będą kwalifikowane. 

Mam za sobą 2 nieudane programy in vitro. Czy będę mogła skorzystać z Programu rządowego?

Rzeczywiście pierwotna wersja Programu zakładała wykluczenie osób, u których poprzednie programy in vitro były nieskuteczne. W zatwierdzonej aktualnie wersji ten element został usunięty. W związku z tym będzie Pani mogła skorzystać z programu, o ile spełni Pani inne warunki udziału w nim.

Czy mogę wybrać klinikę w której chciałabym się leczyć?

Tak. Pacjent może wybrać dowolną klinikę spośród tych, które zostały wytypowane do realizacji Programu, w której będzie się leczyć.

Czy korzystając z Programu muszę liczyć się z dodatkowymi kosztami? Jeśli tak to jakie są to kwoty?

Program rządowy finansuje podstawowe procedury medyczne. Pacjenci będą musieli pokryć koszty wstępnych badań, niezbędnych w procesie kwalifikacji i ewentualnych wcześniejszych konsultacji z lekarzem. Dodatkowo płatne są leki, podawane w trakcie procedury – m.in. leki antykoncepcyjne, leki do stymulacji oraz antybiotyki. Dla pacjenta, który uprawniony jest do korzystania z leków objętych refundacją jest to wydatek na poziomie od ok 200 do 1500 tys. zł. Przystępując do programu para musi być przygotowana finansowo na zakup leków – procedura zapłodnienia pozaustrojowego nie będzie możliwa bez ich zastosowania lub przy wykorzystania tylko części określonej dla pacjentki dawki. Stosowanie się do zaleceń lekarskich jest kluczowe dla bezpieczeństwa pacjentów i powodzenia procedury.

Czy z Programu mogą korzystać tylko małżeństwa?

Według zapisów zatwierdzonego przez Ministerstwo dokumentu, program skierowany jest do niepłodnych par. Pozostawanie w związku małżeńskim nie jest warunkiem kwalifikacji do niego. 

Co muszę zrobić, żeby zakwalifikować się do programu?

Przede wszystkim należy skontaktować się z wybraną kliniką. W pierwszej kolejności para zapoznaje się i podpisuje niezbędne dokumenty, a jej dane wprowadzane są do elektronicznego rejestru (tzw. wizyta u realizatora). Następnie umawiany jest termin wizyty kwalifikacyjnej. W jej trakcie lekarz zdecyduje, czy możliwe jest zakwalifikowanie Was do programu. Jeśli tak, zostaniecie wpisani na listę osób oczekujących na rozpoczęcie leczenia. 

Jeśli się zakwalifikuję - kiedy będę mogła rozpocząć leczenie?

Programy zapłodnienia pozaustrojowego będą w Klinikach INVICTA realizowane na bieżąco – według kolejności zakwalifikowania pary do programu. Do końca programu w naszych placówkach w ramach programu rządowego będziemy mogli wykonać w trzech naszych placówkach ok. 2800 cykli. 

Program Rządowy In Vitro

Zgłoś się do Programu!

Wypełnij ankietę – nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 4 dni roboczych!

Dane Pacjentki
Dane Kontaktowe
Wysyłając ankietę Oświadczam, że wszystkie dane wypełnione w ankiecie są prawdziwe oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zawartych w ankiecie dla potrzeb udostępnienia mi dodatkowych informacji dotyczących Programu Rządowego Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016 i programów realizowanych w Klinikach i Laboratoriach Medycznych INVICTA przez INVICTA Sp. z o.o. zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997r., Dz.U.nr 133, poz. 883.
Please wait...

Skontaktuj się z nami. Oddzwonimy do Ciebie!


*Niniejsza strona internetowa ma charakter wyłącznie informacyjny. Materiał nt. działań planowanych przez Ministerstwo Zdrowia opracowany został na podstawie programu Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016, wypowiedzi przedstawicieli Ministerstwa w mediach oraz informacji zamieszczonych na stronie mz.gov.pl. Witryny tej nie należy wykorzystywać ani opierać się na niej w zastępstwie informacji przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia. Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące. Mimo dołożenia wszelkich starań, by dane publikowane na stronie były prawdziwe oraz dokładne, INVICTA Sp. z o.o. nie ponosi żadnej odpowiedzialności za dokładność, kompletność lub prawdziwość jakichkolwiek informacji zawartych na stronie www.invitro24.com